Teeatri Kombëtar me shfaqjen “Klithmë për dashurinë” mbrëmjen e sotme në “Verën e Ohrit”

од admin_kult

Tearti Kombëtar nga Ohri,mbrëmjen e sotme do të performojë në “Verën e Ohrit” me shfaqjen “Klithmë për dashurinë”,- komedi e personazheve dhe histori dashurie me një fund romantik.Teksti trajton dy tema dominuese – teatrin dhe dashurinë.

Regjisor i shfaqjes është Lupço Gjorgievski,ndërsa rolet interpretohen nga: Andrijana Todoroska,Nikola Todoroski,Ivica Conev dhe Goran Stojanoski.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе