Panairi i Librit do të mbahet nga data 8 deri në 14 shtator

од admin_kult

Botuesit janë të gatshëm të ofrojnë botimet e tyre më të fundit dhe ofertën e tyre të pasur me ulje të mëdha të panairit në Panairin e Librit 2020 i cili do të mbahet nga data 8 deri në 14 shtator në vend të hapur në A1 Arena QS Boris Trajkovski, afër Aqua Parkut nën ndërtesat e montuara.

Adhuruesit e librit do të mund të zgjedhin nga oferta e shumë autorëve vendas dhe të huaj, letërsi e huaj, profesionale, shkencore dhe trillime, libra për të rinj dhe fëmijë.

Në përputhje me Protokollet për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, të përshkruara nga Qeveria e RMV, për Panairin e Librit 2020 do të sigurohen të gjitha masat për të cilat vizitorët dhe ekspozuesit do të informohen siç duhet. Për arsye sigurie, për herë të parë këtë vit, Panairi i Librit do të mbahet në vend të hapur.

Orari i punës i panairit është nga ora 10:00 deri në ora 20:00, dhe më 14 shtator nga ora 10:00 deri në orën 17:00 pasdite. Bileta e hyrjes kushton 30 denarë, dhe për fëmijët dhe të rinjtë deri në 18 vjeç është 20 denarë. Të njëjtat mund të blihen në internet dhe në biletarinë përpara hyrjes në panair.

Panairi i librit mbështetet nga Ministria e Kulturës e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе