Në skenën e hapur në parkun QKM do të mbahet Tanc Fest 2020

од admin_kult

Me 4 dhe 5 shator në skenë të hapur në parkun e QKM do të mbahet ,,Tanc Fest 2020”. Festivali mbahet
nën moto ,, Kërkim me prekje”, dhe do të shënohet 30 vjetori skena bashkëkohore e vallëzimit
maqedonas me pjesëmarrjen e artistëve maqedonas dhe amerikanë. Për herë të parë këtë vit, festivali
ka një fokus të një vendi, dmth fillon me programin "FOKUS: SHBA" në të cilin do të prezantohen pesë
koreografë të njohur amerikanë.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе