Konkurs për librin më të mirë me poezi të pabotuara dhe ndarja e çmimit “Karamanov 2021”

од admin_kult

Qendra për Kulturë “Aco Karamanov” – Radovish dhe Këshilli i 48. i Takimeve të Karamanovi,shpall Konkurs për librin më të mirë me poezi të pabotuara dhe ndarjen e çmimit “Karamanov 2021”.

Në Konkursin,i cili do të zgjat deri më 10 nëntor 2021,mund të marrin pjesë autorë nga Maqedonia e Veriut,si dhe autorë nga vendet e tjera të Ballkanit,të cilët shkruajnë në gjuhën maqedonase.

Për çmimin,autori i cili do të fitojë në Konkurs,do të botohet një libër me dorëshkrimet e tij,dhe do të marrë një statuetë që përfaqëson Aco Karamanov.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе