Koncert i solistëve të Operës dhe Baletit Nacional

од admin_kult

Me rastin e Ditës Botërore të Operës,mbrëmjen e sotme me fillim në ora 20:00,në Operën dhe Baletin Nacional,do të zhvillohet koncert i solistëve të Operës dhe Baletit Nacional.

Në koncert do të performojnë solistët: Marjan Jovanoski (bariton), dhe Vladimir Sazdovski (bas),ndërsa e ftuar do të jetë Sandra Mitrovska (soprano),e shoqërur në piano nga Elena Siljanoska.

Programi përfshin arie dhe duete nga operat e  P.I. Çajkovski,Xh. Verdi,U. Xhordano,A. Dvorzhak dhe P. Maskanji.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе