Koncert për oboe,flautë dhe harpë në QKI në Sofje

од admin_kult

Në Qendrën Kulturore Informative të R. së Maqedonisë së Veriut në Sofje,sot (27 shtator 2021) me fillim në ora 18:30 do të zhvillohet koncert për oboe,flautë dhe harpë.Në koncert do të performojnë Vladimir Lazarevski në oboe,Elena Dojçinova në flautë dhe Lubica Sekuliq në harpë,të cilët do të eksekutojnë vepra muzikore nga Georg Filip Teleman dhe Johan Joakim Kvanc.

Ngjarja do të zhvillohet në kushtet e respektimit të të gjitha masave mbrojtëse për KOVID 19.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе