Koncert operistik në Qendrën për Kulturë “Aco Karamanov” në Radovish

од admin_kult

Të shtunën (6 nëntor) me fillim në ora 19:00 në Qendrën për Kulturë “Aco Karamanov” në Radovish do të mbahet koncert operistik.

Do të performojnë solistë nga Opera dhe Baleti Nacional: Nade Talevska – soprano,Zlata Toshevska – soprano,Pavlina Novakova – Georgiev – sopran,Dean Stoev – tenor,Vasko Zdravkov – bariton.Shoqëruese në piano është Elena Siljanoska.Është paraparë dhe ekspozitë e veprave nga kolonitë figurative “Karamanov 2021” dhe “Shën Gjorgji”.

Ngjarje organizohen me rastin e 6 Nëntorit – Ditës së Çlirimit të Radovishit.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе