“E arratisura”nga Vasil Iloski në Qendrën për Kulturë në Dibër

од admin_kult

Në sallën e koncerteve të Qendrës për Kulturë në Dibër,sot (5 nëntor) me fillim në ora17:00,do të shfaqet premiera e dramës “E arratisura” nga Vasil Iloski.

Bëhet fjalë për shfaqje amatore të dramës në regji të Xhevit Miftaroski,ndërsa rolet i interpretojnë nxënës të shkollës së mesme nga Dibra.

Shfaqja dramatike është nën organizim të Qendrës për Kulturë – Dibër,si pjesë e Programit vjetor të punës së institucionit,dhe mbështetet nga Ministria e Kulturës si projekt me interes nacional për vitin 2021.

Ngjarja do të mbahet me respektimin e protokolleve shëndetësore,me numër të kufizuar të vizitorëve.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе