Ekspozita ,,PanicRoom” në Muzeun e Artit Bashkëkohorë

од admin_kult

Në Muzeun e Artit Bashkëkohorë-Shkup sot do të hapet një ekspozita grupore ,,PanicRooom ose  kërcim në opinion”. Në kuadër të ekspozitës do të do të shfaqen vepra nga artistë: IskraDimitrova, NehatBeqiri, VericaKovaçevska, NadaPrlja, VelimirZernovski, Matej Bogdanovski, HristinaIvanoska, JaneÇalovski, GjorgjeJovanoviç, FilipJovanovski, NikolaUzunovski dhe grupi Opa. Kuratore e ekspozitës është LjiljanaNedelkovska.

Ekspozita, e cila mbështet nga Ministria e Kulturës si pjesë e Programit Vjetor për vitin 2020, do të jetë e hapur deri më 1 nëntor.

Ditët evropiane të trashëgimisë kulturore vazhdojnë në tetor.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе