Fillon edicioni i dytë i festivalit të muzikës ,,Anderfest”

од admin_kult

Shkupi edhe këtë vit do të jetë nikoqir i festivali të muzikës ,,Anderfest” i cili fillon sonte me The Smokeyhouse, grupiFictionnga Shkupi The Chicks, HighVoltage nga Ohri,si dhereperiMatekFolc. Performues kryesorë do të jenë artistë  të mirënjohur të Kulturës.

Festivali progresiv i muzikës këtë vit ofron dy ditë kënaqësi të plotë dhe do të mbahet me 2 dhe 3 tetor, në kulmin e PublicRoom në Shkup, hyrja për dy ditët e festivalit do të jetë pa pagesë me biletë të rezervuar më parë dhe numër të reduktuar të publikes më shumë deri më 30 përqindje. Ngjarja do të interpretohet direkt në kanalin oficial të youtube të Anderfest.

Ditën e dytë në skenë do të interpretojnë SIncrest nga Kërçova, grupi alternativ  Cruel nga Shkupi, Livewire, Pepel, Reinconnected. Interpretues kryesor të mbrëmjes do të jenë Parketi nga Manastiri.

Ngjarja realizohet me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës, Qyteti i Shkupit, Jameson dhe Celia.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе