Festivali vokal-instrumental i mbajtur tradicionalisht “ Lira” në Negotin

од admin_kult

Në hapësirat e Qendrës për Kulturë Aco Gjorçev- Negotin, tradicionalisht si çdo vit u mbajt Festivali vokal-instrumental ,,Lira”.

Manifestimi u mbajt në organizim të Qendrës për Kulturë Aco Gjorçev- Negotinë dhe grupi i këndimit në QKA ,,Jane Sandanski” e cila punon brenda Qendrës së Kulturës.

Në festival ku mund të dëgjoheshin këngë dhe të shiheshin valle nga shumë pjesë të shtetit, u zhvillua me numër të kufizuar të vizitorëve me respektimin e masave shëndetësore dhe rekomandimet për mbrojtjen e Kovid-19.

Mbështetës i festivalit është Ministria e Kulturës.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе