Ekspozitë e fotografisë nga Milço Mançevski në Burgas

од admin_kult

Pas prezantimit të suksesshëm të ekspozitës “Atje” nga Milço Mançevski në Sofje,sot ekspozita do të jetë e vendosur në Burgas,Republika e Bullgarisë,në Qendrën për Art Bashkëkohor dhe Bibliotekë.

Veprat me ngjyrë,me temë fotografia e rrugës nga regjisori i njohur Milço Mançevski do të jenë në dispozicion për publikun deri më 31 tetor.

Realizimi i kësaj ekspozite është rezultat i bashkëpunimit të suksesshëm ndërmjet Qendrës Kulturore Informative të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Sofje dhe Komunës Burgas.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе