Јубилејно, 50. издание на Фестивалот на детската песна „Златно славејче“ 2021

од admin_kult

На 17 октомври во Спортскиот центар „Борис Трајковски“, со почеток во 12:00 часот, ќе се одржи јубилејното, 50. издание на Фестивалот на детската песна „Златно славејче“ 2021.

Од Фестивалот информираат дека за присуството на настанот важат одредбите на Владата за посета на јавни настани во затворени простории.

„Ние сме повеќе од подготвени и расположени за да ги отпееме најновите 15 хитови“, додаваат од Фестивалот „Златно славејче“.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе