Ditët e muzikës maqedonase: koncert i Simon Tërpçevski dhe shokët

од admin_kult

Pianisti i njohur botëror maqedonas, Simon Tërpçevski pas një kohe të gjatë është përsëri para publikut maqedonas, së bashku me shokët e tij, artist të lart maqedonas: Vllatko Nushev, Ilinka Vellkova, Aleksandar Stojçeski, Vlladimir Krstev, Paskal Kraposvski, Gonca Bogoromova, Ivan Naumovski, Milena Arsovska dhe Shkelzen Baftijari.

Koncerti do të mbahet nesër, e martë, 24 nëntor, në sallën e madhe të Filarmonisë. Në programin e këtij përjetimi të vërtet janë vepra nga Goce Kolarovski, Borjan Canev, Dimitrije Buzharovski, Pande Shahov, Aleksandra Naumovski- Potisk, Tomisllav Zogravski, Tome Mançev, Stojan Stojkov, Fatos Lumani, Darija Andovska dhe Aleksandar Lekovski.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе