Концерт на Валентин Наумов и Верица Дивитарова

од admin_kult

Во рамки на манифестацијата Есенски музички свечености 2020, вечер, во фоајето на Националната опера и балет, концерт ќе одржат Валентин Наумов – виолина и Верица Дивитарова – пијано.

На програмата се три сонати за виолина и пијано од В.А. Моцарт и Ј. Брамс.

Влезот за концертот е слободен

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе