Ansambli i këngëve dhe valleve shqiptare morri çmimin e parë në Festivalin Ndërkombëtarë të Folklorit në Bullgari

од admin_kult

Ansambli nacional i këngëve dhe valleve shqiptare morri çmimin e parë në Festivalin Ndërkombëtar të Folklorit në Veliko Trnovo,Bullgari.

Siç thuhet në arsyetimin,Ansambli shpërblehet për profesionalizmin e tij në performim,performancën e shkëlqyeshme të artistëve dhe për rezultatet e drejtuesve të Ansamblit,për të cilat flasin rezultatet për vetëm dy vite nga themelimi i institucionit.

Ansambli i këngëve dhe valleve shqiptare ishte pjesë e programës ndërkombëtare në të cilën performuan ansamblet folklorike nga: Rumunia,Rusia,Kroacia,Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе