Filloi sanimi i Teatrit Kombëtar të Maqedonisë

од admin_kult

Teatri Kombëtar i Maqedonisë filloi me sanimin e terracës e cila ndodhet në pjesën veri – lindore të katit të parë – e drejtuar kah Muzeu i Holokaustit.

Bëhet fjalë për intervenim me të cilin do të tejkalohen problemet dhe dëmet materiale të shkaktuara nga rrjedhja prej terracës në foajenë kryesore ,gjatë të rreshurave të mëdha.

Mjetet,në vlerë prej 1.200.000.00 denarë,janë në kuadër të Programit vjetor të Ministrisë së Kulturës.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе