Në Shtip performancë e shfaqjes “Jeta është e mrekullushme”

од admin_kult

Në Qendrën për Kulturë “Aco Shopov” në Shtip,sot (12 nëntor) me fillim në ora 20:00 do të shfaqet repriza e shfaqjes “Jeta është e mrekullueshme” në regji të Bojan Trifunovski,e punuar sipas tekstit të Xho Lendri.

Rolet në shfaqje i interpretojnë aktorët: Milorad Angelov,Eftim Trajçev,Angjelka Nashkova,Mile Vrteovski,Pece Risteski,Marija Minçova – Andonova,Ava Huseini dhe Stefania Mitrovska.Dramaturg është Trajçe Kacarov,ndërsa skenografia,kostumet dhe dizajni janë të punuara nga Lupço Jovanov.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе