Në Teatrin e Dramës homazh “Teatri i Dramës për Koneskin”

од admin_kult

Në Institucionin Nacional “Teatri i Dramës” në Shkup,nesër në mbrëmje më 12 qershor në ora 20:00,do të mbahet homazh me titull “Teatri i Dramës për Koneskin”,ngjarje e cila organizohet me rastin e shënimit të njëqindvjetorit nga lindja e të madhit dhe doajenit të letërsisë dhe shkrim – leximit maqedonas,Blazhe Koneski.

Pjesëmarrësit në këtë projekt janë të parët e Teatrit të Dramës: Katarina Kocevska Haxhi Vasileva,Atanas Tanovski,Dragan Spasov – Dac,Maja Velkoviq – Panovska,Igor Angelov,Liljana Veljanova,Dejan Liliq,Jelena Zhugiq,Zoran Lutkov dhe Damjan Cvetanovski.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе