Në Qendrën për Kulturë-Dibër edicion jubile i festivalit për fëmijë “Bilbilat e Korabit” 2020

од admin_kult

Në sallën e koncertit të Qendrës për Kulturë-Dibër, sot me fillim në ora 13, do të mbahet festivali i këngës për fëmijë ,,Bilbilat e Korabit”.

Ky festival i cili këtë vit ka edicionin e 10, do të interpretohen 13 kompozime të reja në produksion të festivalit. Festivali mbështetet nga Ministria e Kulturës si projekt me interes nacional për vitin 2020, nga komuna Dibër, Banja e Dibrës “ Capa” si dhe Qendra për Kulturë-Dibër.

Ngjarja do të mbahet me respektimin e protokolleve shëndetësore, me numër të kufizuar të vizitorëve.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе