Teatri Popullor Maqedonas me “Othello” mbrëmjen e sotme në edicionin e 42-të të “Verës së Shkupit”

од admin_kult

Teatri Popullor Maqedonas ne kuadër të edicionit të 42-të të këtij viti të manifestimit “Vera e Shkupit”,mbrëmjen e sotme në skenën e madhe të TPM me fillim në ora 20:00 do ta luaj shfaqjen “Othello” nga Viliam Shekspiri,në regji të Nina Nikoliq.

Shfaqja është koproduksion ndërmjet Teatrit Popullor Maqedonas,BNP-së,Zenicë – Bosnjë dhe Hercegovinë dhe Peripetija Produkcion-Shkup,ndërsa luajnë aktorë nga të dy vendet:Enes Salkoviq,Sasha Hanxhiq,Darja Rizova,Gjorgji Jolevski,Zlatan Shkoliq,Aleksandar Gjorgjieski,Xhenana Xhaniq,Tamara Miliveçeviq – Stiliq,Aleksandar Mihajlovski dhe Aksel Mehmed.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе