Me ekspozitë në grup përfundoi Kolonia Ndërkombëtare e Artit “Gostivar 2021”

од admin_kult

Me ndarje të mirënjohjeve dhe ekspozitë të veprave të cilat artistët i krijuan pesë ditët e fundit,mbrëmë u shënua përfundimi i Kolonisë Ndërkombëtare të Artit “Gostivar 2021”.

Në ceremoninë,në Qendrën për Kulturë “ASNOM”, ishin të ekspozuara 23 pëlhura në disa teknika të pikturës.Që nga e mërkura e kaluar (23 qershor),tridhjetë artistë nga Maqedonia e Veriut,Libani,Kosova,Turqia,Shqipëria,Britania e Madhe,Korea e Jugut dhe Gjermania,krijuan në rrethinën e Gostivarit.

Edicioni i gjashtëmbëdhjetë i Kolonisë Ndërkombëtare të Artit,financiarisht u mbështet nga Ministria e Kulturës dhe Komuna e Gostivarit.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе