Sonte në MAM hapja e ekspozitës grupore të MAM-së “Thyer,,

од admin_kult

Në Muzeun e Artit Modern, sonte në ora 20:00 do të hapet ekspozita grupore ,,E thyer” ku zyrtarisht për herë të tetë do të fillon ,, vikendi i krenarisë Shkupi 2020”. Ekspozita grupore përfshinë vepra të Feliks Gonzales Tores, Polin Bodri dhe Renate Lorenc, Karin Miçapski, Hristina Ivanovska, Velimir Zhernovski dhe Hermes Pitakos dhe Federika  Dauri, kurse kurator i ekspozitës është Sllavço Dimitrov.

Festivali është organizuar nga Koalicioni Margjinat dhe  LGBTI Qendra për përkrahje në partneritet me Muzeun e Artit Bashkëkohor dhe është realizuar me mbështetjen e Fondacionit Heinrich Böll Stiftung, Fondacioni Shoqëria e  Hapur Maqedonia, Bashkimi Evropian në kuadër të projektit ndërkombëtar Tash është koha ,dhe  ILGA Evropë

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе