Shfaqja “Yjësitë” u shfaq premierë para publikut të Kumanovës

од admin_kult

“Yjësitë” është shfaqja më e re premierë e Teatrit të Kumanovës,e cila mbrëmjen e sotme (17 shtator) me fillim në ora 20:00,do të shfaqet në skenën e Qendrës për Kulturë “Trajko Prokopiev” në Kumanovë.

Shfaja është e punuar sipas tekstit të Nik Pejn dhe të regjisorit Nela Vitosheviq,ndërsa rolet interpretohen nga: Aleksandora Peshevska,Miroslav Petkoviq,Nina Maksimova,Marko Trajkoviq,Vladanka Krstevski,Davis Iliq.Asistent i regjisë është Dragan Gugin,skenografia është e Vasil Hristov,muzika është nga Ognen Anastasovski,ndërsa kostumet janë nga Roze Trajçeska.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе