Premiera e “Dramë e humbur në kohë” nga Sashko Nasev në Teatrin e Kumanovës

од admin_kult

Në Qendrën për Kulturë “Trajko Prokopiev” në Kumanovë,mbrëmjen e sotme më 29 korrik,do të jetë e shfaqur premiera e shfaqjes “Dramë e humbur në kohë” nga Sasho Nasev – nën motive të “Blu e errët,pothuajse e zezë” nga Tanasis Valtinos.Shfaqja është nën regji të Vladlen Aleksandrov.

Në shfaqje luajnë: Keti Donçevska-Iliq,Goran Iliq dhe Aleksandra Peshevska,e cila është mysafire në videon.

Skenografia është nga Krsto Bogojevski,kostumet janë të Keti Paunovska – Stenkovska,vizualizimi është nga Emil Paçkovski,regjisor i videos është Nikola Popovski,dramaturg është Simona Toskiq,ndërsa koreografia është nga Tanja Kitanovska – Stojkovska.

Shfaqja u dedikohet të gjithë mjekëve,motrave medicinale dhe infermiereve të cilët janë të përfshirë në luftën kundra pandemisë KOVID -19-të.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе