Shfaqja “E dashur Republikë” në ndërtesën e Postës Qendrore

од admin_kult

Në ndërtesën e Postës Qendrore në Shkup,sot më 30.09.2021 dhe të shtunën me 02.10.2021 me fillim në ora 19:30, do të interpretohet performaca “E dashur Republikë” nga autorët Filip Jovanovski,Kristina Lelovac dhe Ivana Vaseva në bashkëpunim me koreografen Viktoria Ilioska.

Pas performancës “Kjo ndërtesë flet (me)të vërtetë” dhe “Univerzalja në zjarr” kjo është një performancë e re nga triologjia kushtuar ndërtesave moderniste në Shkup. ”E dashur Republikë” është ese-performancë  për objektin e Qendrës së Telekomunikacionit në Shkup,e cila është një nga ndërtesat më përfaqësuese moderniste në vendin tonë.

Projketi realizohet me mbështetjen e Qeverisë,dhe në kuadër të jubileut të 30 vjetorit të pavarësisë.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе