Online koncert ,,Duo Skupi”

од admin_kult

Online, në ueb faqen e Qendrës Kulturore informative të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Sofje dhe kanalinYoutube me 29 dhjetor për publikun do të realizoj koncert ,,Duo Skupi” – Jeta Starova Mehmeti (flaut) Ermal Mehmeti (violinë).

Në programe janë këngë të vjetra të përpunuara maqedonase dhe shqiptare, valle mes të cilave ,,Mbrëmë deshta të vijë”, ,,Vallja e kasapit”, ,,Një lule”, ,, More Sokol pie” ,,Vallja e Shkupit”,  ,,Vallja e Pajdushkës”, ,,Vijnë vaporët”  si temë për flaut dhe violinë .

Aranzhimi është i violinistit Ermal Mehmeti.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе