Në QKI hapja e ekspozitave “MiniARTura” dhe “Formati i vogël”

од admin_kult

Në Qendrën Kulturore Informative, mbrëmjen e sotme (7 dhjetor) me fillim në ora 20:00 do të hapen ekspozitat “MiniARTura” dhe ”Formati i vogël”.

Nga Shoqata e Atistëve të Artit të Maqedonisë, informojnë se për ekspozitën “MiniARTura” për të trembëdhjetën herë do të ndahet çmimi “Brusha e artë” të cilën këtë vit e fitoi Hristina Zafirovska.Nga SHAAM shtuan se për ekspozitën “Formati i vogël”, Shoqata do të ndaj një çmim për formatin e vogël, këtë vit për autoren Ana Temkova.

Qendra Kulturore Informative do të ndajë tre çmime,dhe ato: “Vangel Koxhoman”, “Adem Kastrati” dhe “Konstantin Mazev – Koce”.

 

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе