Njoftim për  vizitë pune në Manastir

од admin_kult

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të monumenteve dhe lokaliteteve më 18 Prill,ministrja e kulturës Irena Stefoska të Dielën do të qëndrojë në Manastir,ku do të vizitojë disa të mira të rëndësishme kulturore dhe historike,me theks të veçantë në Islahane,ose ndryshe nëshkollën artizanale nga periudha osmane.Bëhet fjalë për një objekt të vjetër 120vjeçar,i vetëm në llojin e tij që ruhetnë vend.

Ftojmë gazetarë,kameramanë dhe fotoreporterë në ora 12.00 të na bashkangjiten para objektit të Isnahanes.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе