“Muzika dhe qyteti”- koncert i Filharmonisë

од admin_kult

Orkestra e Filharmonisë sonte më 18 mars në ora 19:00 do të zhvilloj koncert me titull “Muzika dhe qyteti”, ku do të ketë rrishfaqje të simfonisë elektro-akustike të poezisë “Shkupi”,nga kompozitorja maqedonase Ana Pandevska.

Në program janë të përfshira gjithashtu edhe veprat “Fantazi për oboa dhe orkestër në temë popullor” nga Vasil Atanasov Vëvçev (i cili do të performoj si solist në oboa),  “Adagietto” nga Mahler dhe “Ditëlindja e një infante” nga Shreker. Dirigjent është Timoti Redmon nga Britania e Madhe.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе