Ministrja e Kulturës Stefoska u takua me ambasadorin grek Janakakis

од admin_kult

Ministrja e Kulturës IrenaStefoska sot realizoi takim pune me ambasadorin e Republikës së Greqisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, DimitrisJanakakis. Duke shprehur kënaqësinë me hapjen e një kapitulli të ri në marrëdhëniet midis dy shteteve,  me potencial të rëndësishëm për pasurimin e tyre të mëtejshëm, bashkëbiseduesit theksuan edhe rëndësinë e intensifikimit të bashkëpunimit në fushën e kulturës. Në takim u bë fjalë për bashkëpunim ndërinstitucional përmes formave dhe iniciativave. Pandemia, u tha, ka ngadalësuar bashkëpunimin  në këtë fushë, por jo edhe planet për të.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе