Kuartet i përzier baroku nga Holanda mbrëmjen e sotme në “Verën e Ohrit”

од admin_kult

Programi muzikor i “Verës së Ohrit” vazhdon mbrëmjen e sotme më 29 korrik në ora 21:00 në kishën “Shën Sofia”, ku do të interpretohet koncerti i orkestrës së barokut “Teatro alla moda”, nga Holanda.

Anëtarët e Ansamblit vinë nga mjedise të ndryshme kulturore,por gjuhë të përbashkët gjetën në Holandë gjatë studimeve në Konservatoriumin Mbretëror në Hagë.Ky grup muzikor performon rregullisht në Holandë,ndërsa në skenën internacionale performon në festivale në Islandë,Francë,Portugali dhe në vendin tonë.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе