Konkurs për ndarjen e çmimit shtetëror “Meto Jovanovski” për vitin 2021

од admin_kult

Ju informojmë se Këshilli për ndarjen e çmimit shtetëror “Meto Jovanovski” ka shpallur Konkurspër ndarjen e çmimit shtetëror “Meto Jovanovski” për vitin 2021.

Me çmimin shtetëror “Meto Jovanovski” jepet mirënjohja më e lartë për arritjet shumëvjeçare në fushën e promovimit,mbrojtjes dhe avancimit të të drejtave të njeriut.

Konkursi zgjat prej 15.10.2021 deri më 15.11.2021

Konkursi është në dispozicion edhe në web faqen zyrtare të Ministrisë së Kulturës:

ÇMIMI METO JOVANOVSKI

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе