Фотографска изложба на Милчо Манчевски во Бургас

од admin_kult

По успешното претставување на изложбата „Таму“ на Милчо Манчевски во Софија, денеска таа ќе биде поставена и во Бургас, Република Бугарија, во Центарот за современа уметност и библиотека.

Колор-делата на тема улична фотографија од реномираниот режисер Милчо Манчевски ќе бидат достапни за публиката до 31 октомври.

Реализацијата на оваа изложба е резултат на успешната соработка меѓу Културно-информативниот центар на РСМ во Софија и Општина Бургас.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе