Konferencë shkencore ndërkombëtare “Arkivi letrar maqedonas: nga dorëshkrimi deri tek kultura digjitale”  

од admin_kult

Konferencë shkencore ndërkombëtare “Arkivi letrar maqedonas: nga dorëshkrimi deri tek kultura digjitale”,sot do të jetë i hapur në Kurshumli An.Konferenca zhvillohet me rastin e 40-të vjetorit nga themelimi i Institutit të Letërsisë Maqedonase,pranë Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi” në Shkup,dhe 100 vjetorit nga lindja e Blazhe Koneskit.

Në kuadër të ngjarjes është paraparë promovim i monografisë “The Ethical and Axiological Aspects in the Literature and the Culture of the 20th and 21st Centuries”.Promovues i veprës është dr.Ana Martinovska.

Konferenca do të zhvillohet sot dhe neser në ambient të hapur në Shkup dhe online,në përputhje me situatën e pandemisë Kovid 19-të.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе