Konferenca për shtyp e Ministres së Kulturës Irena Stefoska

од admin_kult

 Ju njoftojmë se sot, 17.12.2020 ( e enjte ), me fillim në ora 12:00, Ministrja e Kulturës IrenaStefoska do të mbaj konferencë për shtyp.

Tema e konferencës për shtyp është kultura në 100 ditët e para nga formimi i Qeverisë.

Pyetjet mund ti dërgoni në adresën:info@kultura.gov.mk më së voni 30 min para fillimit, duke theksuar mediumin nga vjen pyetja dhe shenjë që pyetja i referohet kësaj konference për  shtyp.

Gazetarët e akredituar për kyçje video online do të kenë mundësin për pjesëmarrje në konferencë për shtyp drejtpërdrejtë.

Video materialin mund ta shkarkoni nga transmetimi drejtpërdrejtë në rezolucion të lartë HD përmes linkut:

MK: https://youtu.be/kWC2jWrs4f8
AL: https://youtu.be/tLbsTP7VWFk

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе