Прес – конференција на министерката за култура Ирена Стефоска

од admin_kult

Ве известуваме дека денес, 17.12.2020 година (четврток), со почеток во 12:00 часот, министерката за култура Ирена Стефоска ќе одржи прес-конференција.

Тема на прес-конференцијата е културата во првите 100 дена од формирањето на Владата.

Прашањата може да ги испратите на е-адресата: info@kultura.gov.mk, најдоцна 30 минути пред почетокот на пресот, со нагласување на медиумот од кој доаѓа прашањето и назнака дека прашањето се однесува на оваа прес-конференција.

Акредитираните новинари за онлајн-вклучување ќе имаат можност за учество на прес-конференцијата во живо.

Видеоматеријалот може да го преземете од преносот во живо со висока ХД-резолуција преку следниве линкови:

MK: https://youtu.be/kWC2jWrs4f8
AL: https://youtu.be/tLbsTP7VWFk

 

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе