Koncert të Ilkoski dhe Imeri në Filarmoni

од admin_kult

Artistët e rinj dhe të njohur –Violinisti BojanIlkoski dhe pianisti DinoImeri, të cilët si dyshe në shtatë vitet e fundit kanë pasur koncerte të përbashkëta brenda dhe jashtë vendit, sonte në ora 20 do të interpretojnë në sallën kamertale të Filarmonisë.

Publiku do të ketë mundësi të dëgjon për herë të parë programin e ri ku artistët në pranverë do ta interpretojnë në më shumë metropole evropiane, duke filluar me një recital ekskluziv  në festivalin prestigjioz  Lubjanë festival në Slloveni.

Program janë veprat e Kodai, Debisi, Krajsler, Vienjavski, Izai, Bacini, K.Petrovski/DamirImeri. Koncerti do të realizohet në bashkëpunim me Euromak dhe Filarmonia.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе