Kinemaja vazhdon me kinemanë verore ,,Verë e qetë” edhe në Tetor

од admin_kult

Programi i filmit të Kinemasë së në qiell të hapur në kinemanë verore “Vera e qetë” vazhdon edhe në tetor. Sipas Kinemasë, me njoftimin e protokolleve të shëndetësisë, këtë vjeshtë do të fillojnë edhe projeksionet e filmave standard në bibliotekën e kinemasë.

Për muajin e ardhshëm , Kinemaja  na lajmëron filma për shijen e të gjithëve, përfshirë filmin e ri maqedonas “TM” nga dyshja Ivica Dimitrijeviq dhe Martin Ivanov në produksionin e  pavarur.

Me 7 tetor, Kinemaja do ta ndajë çmimin për vepër jetësore ,,Objektivi i Artë “ dhe nga 13 deri më 15 Tetor, do të mbahet Festivali Ndërkombëtar i Filmave debitant ,,Kinenova”.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе