Oтворен повик за учество на меѓународeн он-лајн колоквиум на тема „Звуците на музеите“, 29 септември 2020 година

од admin_kult

Меѓународната фондација „Форум на словенски култури“ информира за отворениот повик за учество на музејските работници на меѓународниот он-лајн колоквиум на тема „Звуците на музеите“, кој ќе се одржи на 29 септември 2020 година. Колоквиумот е во организација на Пиранова – Меѓународниот центар за истражување на наследството со седиште во Пиран, Република Словенија, под покровителство на „Форумот на словенски култури“.

Повеќе информации за повикот се достапни на следниот линк: https://fsk.si/en-us/Napovedi/International-Online-Colloquium-Piranova-Sounds-of-Museums-2

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе