,,Guri” premier në Teatrin e Prilepit

од admin_kult

Në teatrin,,Vojdan Çernodrinski” sot (25.11.2020) në ora 18, për herë të parë  do të shfaqet shfaqja ,,Guri” nga Marius Fon Majeburg, në regji të Kristina Dimitrova.

Shfaqja Guri trajton atë që ishte një sfidë për shumë dramaturgë, regjisorë, shkrimtarë dhe artistë në periudhën pas luftës: si ndjehen paraardhësit tanë sot në veten tonë? Kjo shfaqje ofron një pasqyrë për dëshirën për të zbuluar të vërtetën, por pa vetëlëndim, pa dëmtuar vetë perceptimin pozitiv.

Kjo është premiera e parë pas pandemisë së krizës korona. Gjithçka do të shkoj sipas të gjitha protokolleve për mbrojtje, dhe me vetëm 30 përqind të publikes në sallën e teatrit.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе