Ekspozitë nga Zulejha Ali Zuberi në Shtëpinë e Kulturës “Koço Racin”

од admin_kult

Në Shtëpinë e Kulturës “Koço Racin” në Shkup,në Galerinë “KO-RA”, sot do të hapet ekspozitë nga Zylejha Ali Zuberi.

Zuberi ka diplomuar në Fakultetit e Arteve Figurative në Shkup,në klasën e profesor Antonio Maznevski,në departamentin e e pikturës me konservim dhe restaurim.Është anëtare e SHAFM,dhe ka marrë pjesë në disa ekpozita në grupe brenda dhe jashtë vendit.Është fituese e çmimit “Konstantin Mazev Koco”, në vitin 2019,për ekspozitën “Krijimtari artit – format i vogël”.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе