Ekspozitë e veprave të artistëve nga Kavadari dhe mysafirëve të tyre

од admin_kult

Vepra të artistëve nga Kavadari dhe mysafirëve të tyre janë të prezantuara në Muzeun e Galerisë në Kavadar.

Në kuadër të ekspozitës vizituesit mund të shohin vepra nga: Goran Boev,Lazar Dojçinov,Sonja Samarxhieva,si dhe nga të ftuaritr e tyr: Kire Josifov,Dime Samarxhiev dhe rusja Anastasia Smirnova.Bëhet fjalë për artistë të etabluar dhe të profilizuar qartë,të cilët deri më tani kanë krijuar në disa teknika arti.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе