Ekspozitë nga Armond Sulemani në Qendrën për Kulturë në Dibër

од admin_kult

Në Qendrën për Kulturë në Dibër,është hapur ekspozitë vetanake nga artisti i ri i Dibrës,Armond Sulemani.Në këtë ekspozitë,e cila për publikun do të jetë e hapur deri më 30 Prill,janë të paraqitura 20 punime të bëra me teknikën vaj në pëlhurë që përmbajnë tematika të ndryshme.Ekspozita u hap nga Zinçe Mimidinoski,drejtor i Qendrës për Kulturë të Dibrës,i cili shprehu kënaqësinë që Qendra për Kulturë e Dibrës, bën një kujdes të veçantë për hapjen dhe afirmimin e artistëve të rinj të talentuar,duka ua mundësuar atyre që të mbajnë ekpozitën e tyre të parë vetanake të pikturës.

Realizimi i kësaj ekspozite është në kuadër të projekteve të përfshira në Programin vjetor të punës të Qendrës për Kulturë në Dibër,e cila financohet nga Ministria e Kulturës.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе