Ekspozita “Bardh e zi” nga Ana Trajkovska do të jetë e hapur në Kumanovë

од admin_kult

Në sallën e ekspozitave në Institutin Nacional Qendra për Kulturë “Trajko Prokopiev” në Kumanovë,më 29 Prill të Enjten,me fillim në ora 12:00 do të hapet ekspozita me titull “Bardh e Zi”,nga artisja akademike e grafikës Ana Trajkovska.Ekspozita është punim i magjistraturës së saj,dhe përbëhet nga printime në qese të plastikës në formate të mëdha.

Ana Trajkovska është e lindur në vitin 1995 në Shkup.Ajo është një grafike e diplomuar,në klasën e prof. M-r. Zoran Jakimovski,dega grafika me module konservimi dhe restaurimi.Ajo tani studion për studime master në Fakultetin e Arteve të Bukura në Shkup.Ekspozita do të jetë e hapur deri më 12 Maj të vitit 2021,ndërsa vizita do të organizohet në përputhje me protokollet e rekomanduara shëndetësore.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе