Intensifikim i bashkëpunimit midis Teatrit “Komedi” dhe Ambasadës së Ukrainës

од admin_kult

Teatri “Komedi” dhe Ambasada e Ukrainës në vend,njoftojnë intensifikim të bashkëpunimit,i cila parasheh realizim të projekteve të përbashkëta,si dhe shfaqje premierë të shfaqjeve ukrainase.

Teatri “Komedi”,si një nga institucione teatrale më serioze,publikut të tij në të ardhmen do ti mundësojë të ndjekë shfaqje të më shumë shtëpive teatrale nga Ukraina.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе