IN MEMORIAM: Ndëroi jetë piktori Memet Selmani

од admin_kult

Me dhimbje të thellë sot morëm lajmin për vdekjen e piktorit, Memet Selmani. Ai gjithë jeten ja kushtoi arsimit, artit dhe familjes.

Do të mbahet mend për tërë kontributin e dhënë në edukimin e brezave të shumtë mbi artin dhe pikturën mes tjerash edhe si një mik i mirë për gjithë ata qe e njohën.

Lutemi që shpirti i Tij të prehet në Paqe.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе