Hapja e Pallatit të Kulturës-Kinema në Draçevë

од admin_kult

Në fshatin Draçevë sot do të hapet Pallati i Kulturës e rikonstruktruktuar-Kinema, ku banorët do të kenë një hapësirë moderne për shoqërim kulturor dhe argëtim në vendin e ndërtesës së shkatërruar  i ndërtuar në vitin 1946.

Shtëpia e Kulturës është investim i Komunës së Kisella Vodës dhe Agjencia për Mbështetjen Financiare të Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural.

Në hapjen do të marrin pjesë Ministrja e Kulturës Irena Stefoska, Kryetari i Komunës së Kisella Vodës, Filip Temellkovski, si dhe drejtori i Agjencisë për Mbështetjen Financiare të Bujqësisë dhe Zhvillimit  Rural Nikollçe Babovski.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе