“Filharmonia në ambient të hapur” në oborrin e Ministrisë së Kulturës

од admin_kult

Sot në ora 20:00 në oborrin e Ministrisë së Kulturës,do të zhvillohet koncerti kamertal nga cikli i ngjarjeve Filharmonia në ambient të hapur”.

Në kuadër të koncertit do të performojnë muzicient nga orkestra e Filharmonisë me grupet e tyre kamertale.

Në program janë të përfshira vepra nga Çejs,Premru,Debisi,Uber,Sen-Sans,Lovlend dhe Shostakoviç.ndërsa do të performojnë trio trombone (Branko Ilievski,Nikola Ristevski dhe Aleksandar Niniq), Kuinteti bras i Shkupit (Stefan Iliev – trumpetë,Vilijam Barakoski – trumpetë,Blagoja Vasilevski – korni,Nikola Ristevski – trombon dhe Aleksandar Niniq – trombon),Aleksandra Çurukovska (kontrabas),Filip Petreski (harmonikë)Marijana Nikolovska në piano,Eva Bogoeska (violinë) dhe Marija Trajkovska (violinë).

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе