Ekspozitë,,Muzeu në Kavadar përmes fotografive 2018-2020”

од admin_kult

Në Galerinë e muzeut në Kavadar u hap ekspozita e titulluar ,,Muzeu në Kavadar  përmes fotografive 2018-2020”.

Në ekspozitën e 300 fotografive në mënyrë retrospektive paraqiten momente nga hapja e ekspozitave të artit dhe veprimtarisë së muzeut. Dhomë përkujtimore eNikollaBadev, promovimet dhe ngjarjet e realizuara në tre vitet e fundit.

Bazuar në dokumentacionin arkiv në Galerinë e muzeut janë prezantuar rreth 40 ngjarje që është një mundësi që publiku ti përkujtojë aktivitet e muzeut dhe më shumë ngjarje të rëndësishme kulturore si dhe artistët që ishin pjesë e jetës kulturore të qytetit.

Në hapjen e ekspozitës morën fjalë edhe bashkëpunëtorët TrajçeCvetkov dhe BiljanaGallabova dhe autori i ekspozitës VesnaGjorgjieva.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе